Saç Terapisi

Saç Terapisi

Saç sağlığı için ilk kural doğru bir diyet (beslenme) programıdır. Protein açısından yetersiz diyetler saçlarda yaygın dökülmelere neden olabilir.

Saç sağlığı için ilk kural doğru bir diyet (beslenme) programıdır. Protein açısından yetersiz diyetler saçlarda yaygın dökülmelere neden olabilir. Beslenme bozukluğu dışında, tiroid hastalığı,anemi (kansızlık) ve stres gibi nedenlerle de saçlarınız parlaklığını ve canlılığını kaybedebilir, saç dökülmeleriniz artabilir. Saçlarınızda hiçbir sorun olmasa dahi mevsim geçişlerine yaşanan dökülmeler ve yaz sonrası deniz/güneşten yıpranan saçlar moralinizi bozabilir.

Belirli aralıklarla önereceğimiz saç bakım terapileriyle daha güçlü, sağlıklı ve parlak saçlara sahip olabilirsiniz. Saç bakım terapisinde neler yapıyoruz?

  1. Saç bakımında ilk aşama saç peelingi’dir. Bu uygulama ile saç derisi ölü hücrelerden arındırılır ve bir sonraki aşama için hazırlanır.
  2. Saçın ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri içeren özel serumlar mezoterapi yöntemiyle direkt olarak saça enjekte edilir.
  3. Saç masajı yapılarak uygulanmış olan serumun saça eşit dağılması sağlanır, aynı zamanda masajın dolaşımı artırıcı etkisinden yararlanılır.
  4. Son olarak yatıştırıcı bakım yağı uygulaması yapılır.
  5. Saç bakımının tamamlayıcısı olan ve evde kolayca yapabileceğiniz doğal saç maskesi önerilerimizle bakımınızın sürekliliği sağlanır.