meme küçültme

İstanbul Meme Küçültme

Meme küçültme uygulaması sırasında açılan kesiler eriyen dikişler ile kapatılmaktadır. Ameliyattan bir süre sonra bu dikişler belli olmayacak şekilde iyileşmektedir.

Meme Küçültme Nedir?

Bazı kadınlarda meme boyutu normal ölçülerde olmayabilmektedir. Gerek genetik gerekse de hormonal nedenler ile meme boyutu normalden büyük olabilmektedir. Meme ölçüsü normalden büyük olan kadınlarda günümüz teknik imkanları doğrultusunda cerrahi yöntemler ile meme küçültme ameliyatı gerçekleştirilebilmektedir.

Meme Küçültme Nasıl Yapılır?

Meme küçültme ameliyatı; ameliyat planlaması doğrultusunda genel anestezi altında uygulanmaktadır. Memedeki fazla dokunun kesi açılarak alınması yöntemine dayanan bu ameliyat sürecinde ihtiyaç doğrultusunda meme dikleştirme uygulaması da gerçekleştirilmektedir.

Meme küçültme uygulaması sırasında açılan kesiler eriyen dikişler ile kapatılmaktadır. Ameliyattan bir süre sonra bu dikişler belli olmayacak şekilde iyileşmektedir.

Meme Küçültme Operasyonu Kimler İçin Uygundur?

Meme ölçüsü normalden büyük olan hastalarda;

- Boyun ağrısı

- Sırt ağrısı

- Omuz ağrısı

- Aşırı terleme

- Fiziksel aktivitede zorluk

- Kıyafet seçiminde zorluk

- Sosyolojik problemler yaşamaktadır.

Meme küçültme ameliyatı ile normalden büyük olan meme ölçüsü küçültülmektedir. Bu sayede günlük yaşamda yaşanan problemlerin önüne geçilebilmektedir.

Meme Küçültme Ameliyatı

Meme küçültme ameliyatı sırasında süt kanallarına zarar verilmemektedir. Öyle ki ameliyat ile fazla dokuların alınması; meme kanseri riskini de ortadan kaldırılmaktadır. Meme küçültme ameliyatı sonrasında gerek günlük yaşam kalitesi yükselecek gerekse de ciddi meme hastalıklarına karşı risk faktörleri ortadan kaldırılacaktır.

Meme Küçültme Ameliyatı Öncesi

Meme estetiğinin başarısını etkileyen en önemli faktör doktor seçimidir. Bu nedenle alanında tecrübeli bir doktora başvurulması önerilmektedir. Aynı zamanda ameliyat planlamasının nitelikli bir şekilde yapılması ve uygulama esnasında bu planlamaya sadık kalınması gerekmektedir. Genel anestezi altında gerçekleştirilen meme küçültme uygulaması sonrasında doktorun önerilerine de eksiksiz bir şekilde uyulmalıdır.

Meme Küçültme Ameliyatından Sonra İz Kalır mı?

Meme küçültme ameliyatı sonrasında açılan kesiler eriyen dikişler ile kapatılmaktadır. Eriyen dikişler zaman içerisinde gözle görülmeyecek şekilde yok olmakta ve herhangi bir kozmetik problemlere neden olmamaktadır.

Meme Küçültme ve Meme Dikleştirme Uygulamaları Aynı Zamanda Yapılır mı?

Meme ölçüsünün vücuda oranla daha büyük olması hem günlük yaşam kalitesini düşürmekte hem de birtakım sağlık problemlerine yol açmaktadır. Bu problemlerin başında meme altındaki pişikler ve sırt ile boyun ağrıları yaşanmasıdır. Bu nedenle meme küçültme ameliyatına başvuran kişilere aynı zamanda meme dikleştirme işlemi de uygulanabilecektir. Böylece meme görüntüsü çok daha estetik bir şekilde sağlanmış olacaktır. 

Meme küçültme ameliyatında eş zamanlı olarak meme dikleştirme işleminin uygulanması daha çok ileri yaşlardaki kadınlarda tercih edilmektedir. Öyle ki meme sarkması nedenleri; ileri yaş, zaman içerisinde meme dokusunun elastik yapısını kaybetmesi ve sık kilo alıp vermedir. Bu nedenle daha çok belirli bir yaş üzerindeki kadınlarda meme dikleştirme uygulamasına ihtiyaç duyulmaktadır. 

Meme Küçültme Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

Meme küçültme ameliyatı sonrasında doktor korse kullanımı önerecektir. Korsenin doktor önerisine uygun bir şekilde kullanılması ve ameliyat bölgesinin travmatik olaylardan korunması büyük önem taşımaktadır. Meme küçültme ameliyatı memede bulunan fazla dokuların kesi açılarak dışarı atılması disiplinine dayanmaktadır. Bu uygulama ile birlikte sarkma problemi yaşanıyorsa meme dikleştirme uygulaması da gerçekleştirilmektedir. Operasyon süreci sonrasında iyileşme sürecinin konforlu bir şekilde yaşanabilmesi için dikkat edilmesi gereken noktalar aşağıdaki gibidir;

- Ameliyat sonrasında uygulama alanlarının enfeksiyona karşı maksimum derecede korunması gerekmektedir.

- Uygulama bölgelerinin çarpma, darbe gibi travmatik olaylarda korunması gerekmektedir. 

Meme Küçültme Ameliyatı Sonrası Ağrı Olur mu?

Meme küçültme ameliyatı sonrasında ağrı kontrolünün sağlanması amacı ile doktor birtakım ilaçlar kullanılmasını tavsiye edecektir. Bu ilaçların kullanımının aksatılmaması gerekmektedir.

Meme Küçültme Ameliyatı Fiyatları

Meme küçültme ameliyatları ayrıntılı muayene sonrasında belirlenebilmektedir. Muayene için randevu almak ve meme küçültme fiyatı için ayrıntılı bilgi edinmek için; 0 532 678 16 55 numaralı telefonu arayabilirsiniz.