meme büyütme

İstanbul Meme Büyütme

İstanbul meme büyütme uygulaması; cerrahi yöntemler ile kalıcı ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

Meme Büyütme Nedir?

Meme büyütme işlemi meme ölçüsü normalden küçük kadınların sıklıkla başvurduğu bir estetik ameliyattır. Halk arasında ‘silikon taktırma’ olarak da tanımlanan meme büyütme estetiği; özel geliştirilmiş protezlerin meme dokusu içerisine yerleştirilmesi işlemine dayanmaktadır. Meme büyütme uygulamasına 18 yaşından büyük ve psikolojik durumu sağlıklı olan her kadın başvurabilmektedir.

Meme büyütme uygulaması; cerrahi yöntemler ile kalıcı ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

Meme Büyütme Ameliyatı

Meme büyütme ameliyatı; genel anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Ameliyat planlamasında arzu edilen meme ölçüsü ve kullanılacak protezin tipi seçilmektedir. Meme büyütme uygulamasında meme ölçüsü gerçekçi bir şekilde belirlenmelidir. Aksi halde doğal ve estetikten uzak bir görünüm elde edilecektir. Meme büyütme ameliyatında doktor seçiminin önemini vurgulamak gerekmektedir. Aksi halde;

- Enfeksiyon ya da kanama gibi çeşitli komplikasyonlar yaşanabilmektedir.

- Meme cilt yapısında deformasyonlar yaşanabilmektedir.

- İki meme arasında boyut ve şekil farkı oluşabilmektedir. 

- His kaybı yaşanabilmektedir.

- Meme uçlarında asimetri gözlemlenebilmektedir. 

Yukarıdaki problemlerin yaşanmaması adına doktor seçimi ve doktor önerilerine uyma büyük önem taşımaktadır. 

Meme Büyütme Ameliyatı Öncesi

Meme büyütme ameliyatı öncesinde doktor seçimi, protez seçimi ve ameliyat planlaması büyük önem taşımaktadır. Ameliyat planlamasında istenilen meme ölçüsü ve kullanılacak olan meme protezine karar verilmektedir. Hangi tür ve marka protezin kullanılacağı kararına ise arzu edilen meme ölçüsü ve şekline göre karar verilmektedir. 

Meme büyütme ameliyatı öncesinde;

- Sigara kullanılmamalıdır.

- Alkol tüketilmemelidir.

- Aspirin ve kan sulandırıcı ilaçların kullanılmaması gerekmektedir.

- Özellikle 40 yaş üzerindeki kadınların mutlaka mamografi ya da ultrasonografi ile meme kontrollerini yaptırmaları önerilmektedir. 

Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası

Meme büyütme ameliyatı sonrasında uygulama bölgesi çarpma darbe alma gibi travmatik olaylardan korunmalıdır. Aynı zamanda genel sağlık durumuna özen gösterilmelidir. Meme büyütme ameliyatı sonrasında dikkat edilmesi gereken diğer noktalar ise aşağıdaki şekilde sıralanabilmektedir;

- Doktor kontrolleri aksatılmamalıdır.

- Doktorun önerdiği süre boyunca ilaç ve medkal sutyen kullanımına devam edilmelidir.

- Ağır fiziksel aktivitelerden kaçınılmalıdır. 

Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası İz Kalır mı?

Meme büyütme ameliyatı meme cilt alt dokusuna uygun protezin yerleştirilmesi disiplinine dayanmaktadır. Bu noktada bu işlem uygulama alanında kesi açılması ile gerçekleştirilebilmektedir. Meme altı, koltukaltı, meme baş kısmı gibi bölgelerde kesi açılması nedeni ile ameliyat sonrasında iz kalabilmekte ama zamanla bu iz gözle görülemeyecek kadar etkisiz hale gelmektedir.

Ameliyatsız Meme Büyütme Uygulaması

Günümüzde piyasada konuşulan birçok ameliyatsız meme büyütme yöntemleri konuşulmaktadır. Unutulmamalıdır ki doktor kontrolünde uygulanmayan her türlü işlemin risk oranı yüksektir. Aynı zamanda ameliyat ile kalıcı ve güvenilir bir şekilde arzu edilen görünüme kavuşulmaktadır. Ancak ameliyatsız yöntemlerde başarı şansı yok denecek kadar düşüktür.

Meme Büyütme Ameliyatı Fiyatları

Meme büyütme ameliyatlarının fiyatı; kullanılacak meme protezine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Ayrıntılı bilgiye ulaşmak için; 0 532 678 16 55 numaralı telefonu arayabilirsiniz.