karın germe

İstanbul Karın Germe

Karın bölgesi genellikle kadınların tercih ettiği bir tür vücut estetiği yöntemidir. 

Karın bölgesi genellikle kadınların tercih ettiği bir tür vücut estetiği yöntemidir. Bu uygulama ile karın bölgesindeki deri sarkmaları ve doku fazlalıkları alınarak vücut kontürü yeniden düzenlenmektedir. İstanbul karın germe uygulaması bakımından başarılı işlemlerin gerçekleştirilmesi sayesinde sağlık turizmi oluşturmaktadır. 

Karın Germe Nedir?

Vücut şekli özellikle kadınlar için büyük önem taşımaktadır. Kadın vücudunda erkek vücuduna oranla çok daha fazla yağ dokusu bulunması ve çok daha hızlı bir şekilde deformasyona uğraması nedeni ile çeşitli estetik uygulamalara başvurulabilmektedir. Özellikle karın bölgesinde; diyet ve egzersiz ile giderilemeyecek düzeyde sarkmalar yaşayabilmektedir. Bu nedenle günümüz imkanları doğrultusunda güvenilir ve hızlı bir şekilde cerrahi yöntemler uygulanarak karın germe işlemi gerçekleştirilmektedir.

Karın germe uygulaması ile vücut kontürü yeniden oluşturulmakta, hareket kısıtlılığı ve kıyafet seçiminde yaşanan zorluklar ortadan kalıdırlmaktadır. 

Karın Germe Nasıl Yapılır?

Karın germe ameliyatı uygulama yapılacak kişinin fizyolojisine bağlı olarak 2 ila 5 saat aralığı bir zaman diliminde gerçekleştirilebilmektedir. Genellikle göbeğin alt kısmından (pubis) uygulanan kesi işleminin yanı sıra göbek deliğinin konumunun belirlenmesi amacı ile bu noktaya ikinci bir kesi uygulaması yapılmaktadır. Germe işlemi ve göbek deliğinin konumunun belirlenmesi işlemleri tamamlandıktan sonra ise gizli dikiş uygulaması ile ameliyat sonlandırılmaktadır. Uygulama sonrasında vücutta toplanan sıvının sağlıklı bir şekilde dışarı atımının sağlanması amacı ile dren  ve idrar atımını sağlamak için sonda yerleştirilebilmektedir.

Uygulama sonrasında hastanın medikal medikal korse kullanması gerekebilmektedir. 

Karın Germe Kimlere Yapılır?

Karın germe ameliyatı genellikle sık kilo alıp veren ve ağır kilolu doğum yapan kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Karın germe ameliyatı vücut estetiği ameliyatları arasında ciddi olan ve alanında uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilmesi gereken bir ameliyat çeşididir.

Karın germe ameliyatı;

- Diyet ve spor programlarına rağmen sıkılaşamayan hastalarda

- Hamilelik sonrası sarkmaların giderilmesi

- Sık kilo alıp veren hastalarda

- Aniden kilo veren hastalarda uygulanmaktadır.

Karın Germe Ameliyatı

Karın germe ameliyatının başarı oranı; doktor seçimi, ameliyat planlaması, uygulama süreci ve ameliyat sonrası iyileşme süreçlerine bağlıdır. Bu nedenle ameliyat olmak isteyen kişilerin alanında uzman bir estetik cerraha başvurmaları gerekmektedir. Aynı zamanda muayene ve ameliyat planlaması sürecinde hastaların merak ettikleri her konuyu doktorlarına danışması gerekmektedir. Karın germe ameliyatının öncesi ve sonrasında dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır.

Karın Germe Ameliyatı Öncesi

Karın germe ameliyatı öncesinde dikkat edilmesi gereken noktalar şu şekilde sıralanabilmektedir;

- Sigara kullanımına ara verilmelidir.

- Alkol tüketilmemelidir

- Halihazırda kullanılan ilaçlar doktor kontrolünde alınmalıdır.

- Sauna, solaryum, buhar banyosu gibi uygulamalardan kaçınılmalıdır.

- Güneş ışınlarından korunmalıdır.

- Maksimum derecede kilo verilmelidir.

- E vitamini ve aspirin kullanılmamalıdır.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası

Karın germe ameliyatı sonrasında ameliyat olacak kişinin ağır sporlardan ve fiziksel aktivitelerden kaçınması gerekmektedir. Bununla birlikte ameliyat sonrası istirahat döneminde dik durmakta zorluk yaşanabilmektedir. Uygulama alanlarında oluşan kızarık görünüm ise ilk 6 ay sonrasında tamamen geçecektir. Karın germe ameliyatı sonrasında doktorun önerdiği ağrı kesici ilaçların kullanımı ihmal edilmemelidir. Aynı zamanda herhangi bir komplikasyon durumunda ertelemeden doktora başvurulmalıdır.

Mini Karın Germe

Mini karın germe ameliyatı genel karın germe ameliyatına göre çok daha bölgesel bir çalışma alanında işlevseldir. Bununla birlikte der yapısının elastik yapısının ne kadar kayıp yaşadığı, sarkma oranının derecesi gibi değerlendirmelere mini karın germe ameliyatı uygulamasına ihtiyacı açığa çıkarmaktadır.

İkinci Karın Germe Ameliyatı

Karın germe ameliyatı hastanın genel sağlık durumunu etkileyebilmektedir. Bu nedenle ikinci kez karın germe ameliyatı olmak için ilk ameliyattan sonra minimum 1 sene beklenmesi önerilmektedir. Aynı zamanda daha önce uygulama yapılması sebebi ile uzmanların çoğu ikinci uygulamanın gerçekleştirilmesini önermemektedir.

Karın Germe Ameliyatı ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Doğum yaptıktan sonra ne zaman karın germe ameliyatına başvurabilirim?

Doğum kadın fizyolojisi için hem yenileyici hem de yıpratıcı bir süreç gerektirmektedir. Doğum sonrasında gerek emzirme süreci yaşanması sebebi ile gerekse de kadın vücudunun tam anlamı ile düzene girmemesi nedeni ile doğumdan 1 yıl sonra tercih edilmesi önerilmektedir. 

Karın germe ameliyatı sonrasında hamile kalabilir miyim?

Karın germe ameliyatı hamilelik süreci açısından herhangi bir sorun teşkil etmemekle birlikte yakın zamanda gebelik planlanıyorsa amelşyat doğum sonrası bir tarihe ertelemek gerekebilmektedir. Bunun nedenli gebelik ve doğum sürecinde karın bölgesinde oluşan deformasyonların da karın germe ameliyatı ile giderilebilmesidir. 

Karın germe ameliyatı sonrasında kaç kilo vermem gerekir?

Karın germe ameliyatı olacak kişilerin olabildiğince çok kilo vermeleri istenmektedir. Ancak elbette ki her insanın kendine özgü bir metabolik dengesi ve verebileceği maksimum kilo miktarı bulunmaktadır. Bu nedenle herhangi bir sayı vermek doğru olmayacaktır. 

Karın germe ameliyatı sonrasında ne kadar iz kalır? 

Karın germe ameliyatı sırasında oluşan izler iç çamaşırınızın altında kalacaktır. Bu nedenle estetik ve kozmetik açıdan ciddi bir probleme yol açmamaktadır. Ameliyat sonrasında önerilen krem ve materyaller ile iz görünümünü minimuma düşürebilirsiniz. 

Karın germe ve liposuction işlemi aynı anda yapılabilir mi?

Teknolojinin gelişmesi estetik cerrahi alanına da yansımıştır. Bu sayede son yıllarda karın germe ile liposuction işlemleri birlikte uygulanabilmektedir.