Işık Dolgusu

Işık Dolgusu

Işık dolgusu göz altı ışık dolgusu ve tüm yüz ışık dolgusu olarak iki çeşittir.

Işık dolgusu göz altı ışık dolgusu ve tüm yüz ışık dolgusu olarak iki çeşittir.

Göz Çevresi ışık dolgusu ile; yanak ve göz altları arasındaki oluklar, çöküklükler, cerrahi müdahale boyutuna ulaşmamış alt göz kapağı torbalanmaları tedavi edilebilirken göz altı morluklarında da belirgin bir azalma sağlanmaktadır. Işık dolgusu verildiği alana homojen bir şekilde yayılarak etkisini gösterir. Tek seans sonrası 1. ayda kontrol muayenesi yapılarak gerekli ise rötuş uygulanır. Dolgu 1-1.5 sene kadar kalıcı olmaktadır.

Tüm Yüz ışık dolgusu; dolgu uygulaması ile mezoterapi uygulamasının kombine olarak yapıldığı bir tedavi yöntemidir. İçerdiği hyaluronik asit sayesinde cildin nem ihtiyacını karşılar, deri kıvrımlarını yumuşatır, kırışıklıkları doldurur, cildin pürüzsüz ve yumuşak olmasını sağlar. Işık dolgusu ile nem ihtiyacı karşılanan cilt ışığı yansıtır, böylece parlak ve ışıltılı bir görünüm kazanır. Hafif dolgunluk veren etkisi sayesinde diğer dolgu uygulamalarıyla birlikte kullanılabilir.

3 hafta aralarla yapılan 3 uygulama ile ilk uygulamadan itibaren ve sonrasında birikici etki ile gözle görülür ışıltı sağlanır.1 hafta sonra cilt, en iyi halini alacaktır. Dolgu 1-1,5 sene kadar kalıcı olmaktadır.